Úmrtí Harry Potter

1. prosince 2014 v 10:16

Úmrtí v Harry Potterovi

Roky úmrtí v tabulce
JménoRok
Lily Potterová1981
James Potter1981
Quirinius Quirrell1992
Berta Jorkinsová1994
Frank Bryce1994
Barty Skrk1995
Cedric Diggory1995
Sirius Black1996
Albus Brumbál1997
Hedvika1997
Alastor "Pošuk" Moody1997
Dobby1998
Fred Weasley1998
Colin Creevey1998
Nymphadora Tonksová1998
Remus Lupin1998
Levandule Brownová1998
Severus Snape1998
Duchové

Harry Potter a Kámen Mudrců


•Lily a James Potterovi
James a Lily Potterovi jsou rodiči Harryho Pottera. Oba studovali ve škole čar akouzel v Baradavicích, kde oba chodili do nebelvírské koleje. Oba byli členy Fénixova řádu. Byli zrazeni jejich kamarádem Červíčkem, který prozradil jejich polohu Voldemortovi.

•Quirinus Quirrell
Quirell byl v prvním díle profesorem obrany proti černé magii. V prvním díle je řečeno, že začal koktat po incidentu s upíry a ježibabou na svých cestách. Harry ho poprvé potkal v Děravém kotli. Krátce poté se Quirell vloupá do banky Gringottových. Zatímco Harry po celý školní rok podezírá ze všech Quirellových činů Snapea, Quirell se snaží během famrpálového zápasu kletbou Harryho shodit z koštěte, během Halloweenu pustí do školy trolla a nakonec se i vydá pro Kámen mudrců. Na konci vyjde najevo, že byl služebníkem Lorda Voldemorta, jehož přízrak ho ovládal. Quirell s Harrym bojuje, ale díky ochraně, kterou Harrymu poskytla matka, umírá. Předtím, než přijal Quirell místo učitele obrany proti černé magii, učil studium mudlů.

Harry Potter a Ohnivý pohár


•Berta Jorkinsová
Ministerská zaměstnankyně, věděla o turnaji tří kouzelníků.
•Frank Bryce
Zahradník, staral se o dům Riddleových, veterán z druhé světové války.
•Barty Skrk
Velice ambiciózní kouzelník, mohl se stát ministrem kouzel. Kvůli zločinu, který spáchal jeho syn se jím nestává. Poté obnovuje turnaj tří kouelníků a stává se členem poroty. Bohužel ho jeho syn zakleje a použije na něj kletbu Imperius. Nakonec se z kletby osvobodí, ale jeho syn ho zabije na okraji Zapovězeného lesa.

•Cedric Diggory
Žák mrzimorské koleje, byl vybrán jako zástupce Bradavic do turnaje. Hraje chytače za mrzimorskou kolej. Chodí s Cho Changovou, která byla jeho partnerkou na Vánočním plese. Zabije ho Lord Voldemort když se přemístí i s Harrym na hřbitov v Melém Visánku.

Harry Potter a Fénixův řád


•Sirius Black
Tichošlápek. Byl nejlepším přítelem Jamese Pottera, a proto se stal kmotrem jeho a Lilyina jediného syna Harryho Pottera. Jako první utekl z Azkabanu. Zabije ho Belatrix Lestrangeová, jeho vlastní sestřenice.

Harry Potter a Princ dvojí krve


•Albus Percival Wulfric Brian Brumbál
Jedná se o jednoho z ředitelů Bradavic, nejvyššího Divotvorce v Starostolci a na jistý čas i předsedou Mezinárodního sdružení kouzelníků. Je považován za jednoho z nejmocnějších kouzelníků devatenáctého a dvacátého století. Mimo jiné se také proslavil objevení dvanácti způsobů využití dračí krve, za což získal Merlinův řád první třídy a alchymistickými pokusy, které prováděl se svým dobrým přítelem Nicolasem Flamelem.

Harry Potter a Relikvie smrti


• Hedvika
Sova Harryho Pootera. Dostal ji od Hagrid ake svým jedenáctým narozeninám. Byla zabita při útěku ze Zobí ulice kletbou Avada Kedavra.

•Alastor "Pošuk" Moody
Bývalý bystrozor, možná nejslavnější ze všech, a také dobrý přítel bradavického ředitele Albuse Brumbála. Jednu nohu má dřevěnou a důsledkem střetu s Evanem Rosierem nemá vlastní oko, a proto má kouzelné. V době, kdy Harry navštěvuje čtvrtý ročník Bradavické školy čar a kouzel, přijme na jeden rok místo učitele obrany proti černé magii. Je zabit Voldemortem.

•Dobby
Domácí skřítek, v roce 1992 se stane svobodným. Nikde ho nechtějí přijmout, tak přichází do Bradavic kde pracuje v kuchyni. Několikrát Harrymu zachrání život. Zabije ho Belatrix Lestrangeová svou dýkou.
• Fred Weasley Dvojče George. Je samý žert, a proto je jeho smrt velice tragická.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama